Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
ELAZIĞ ADALET PERSONELİ 100.YIL ETKİNLİKLERİ
28.03.2023

 ADALET PERSONELİ 100. YIL ETKİNLİKLERİ:

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, Adalet Bakanlığımızın öncülüğünde, Elazığ İlimizde, Cumhuriyet başsavcılığımız koordinasyonunda “Personelin Sesi, Adaletin Nefesi” teması ile ile başlatılan “Adalet Personeli 100. Yıl Etkinlikleri” 16-17 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Etkinliklere, Adalet Bakanlığımız adına, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Personel Genel Müdür Yardımcısı Sayın İzzet ŞENSİZOĞLU ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Mehmet YILMAZ, Burak CEYHAN, Çelebi YILMAZ, Daire Başkanları Gökhan KÖSEOĞLU, Hüseyin ŞIK, Mustafa Burak AÇOĞLU, Tetkik Hâkimler Kaan YALÇIN, Fatih Serkan GÜNAYDIN, Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Çağdaş YURT, Personel Genel Müdür Yardımcıları Osman ÇAKAR, Yusuf Soner ÇİFTÇİOĞLU ile Daire Başkanları Ferhat AFACAN, Nuri AĞ, Abdurrahim TAŞ, Tetkik Hâkimler Bilgehan ÇİÇEK AYGÜN, Ümmügülsüm GÖK, Gamze KALAÇ, Muhammet Abdurrahman DENİZ teşrif etmişlerdir.

 

Etkinlikler,  Adliyemiz Fuaye Salonunda Sergi Açılışı İle Başladı:

Adliyemiz, Ceza İnfaz Kurumlarımız ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz personellerinin tarafından yapılan el ürünü güzel eserlerin sergilendiği sergi, Adliyemiz Fuaye Salonunda düzenlendi. Sergi açılışına; Bakanlığımızın Sayın Bürokratları ile Elazığ Valisi Sayın Ömer TORAMAN, Elazığ Belediye Başkanı Sayın Şahin ŞERİFOĞULLARI, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ömer KARİŞİT, Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Mehmet YENER, Elazığ Baro Başkanı Sayın Melih EFE, İl Emniyet Müdürü Celal SEL, İl Jandarma Komutanı Murat EVREN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hamit ÇİFTÇİ, Elazığ Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları, Hâkimler ve Cumhuriyet savcıları, Ceza İnfaz Kurumlarımız Müdürleri ve personeli, Denetimli Serbestlik Müdürü ve personeli ile çok sayıda Adliye personeli katıldı. Protokol, sergi alanını gezerek sergilenen eserleri yerinde tek tek incelediler.

 

Konferans Salonunda Tiyatro Oyunu Sergilendi.

Sergi açılışı sonrası, adliye ve cezaevi personellerimizin ortak çalışmalarıyla hazırlanan tiyatro gösterisini izlemek amacıyla Adliyemiz konferans salonuna geçildi. Adliye ve ceza infaz kurumu personelinin sahnelediği tiyatro oyunu büyük beğeni toplamıştır.

 

Adliyemiz Yemekhanesinde Öğle Yemeğinde Personellerle Bir araya Gelindi:

Adliyemiz yemekhanesinde, personelle birlikte sıraya giren Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü ve beraberindeki heyet ile Cumhuriyet Başsavcımız, personelin masalarına oturarak onlarla birlikte öğle yemeğini yiyerek personelle bir süre sohbet ettiler.

 

Futbol Turnuvası Düzenlendi:

Adliye ve Cezaevi personelleri arasında karma şekilde oluşturulan 8 takım arasında 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında Bahçelievler Sentetik Çim Sahada düzenlenen maçlar sonunda finale kalan “Personelin Sesi” ve “Adaletin Nefesi” takımları arasında Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonunda oynanan final maçı ile futbol turnuvası sona erdi. Final müsabakasına, Adliye, ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüğü personelleri ile Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenler ve öğrencileri coşkulu bir şekilde katılım sağladılar. Final maçı sonrasında takımlara kupa ve madalyaları Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BAYKAN tarafından verildi. Personellerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Adliyemizde Personelle Bir Araya Gelindi:

Personel Genel Müdürlüğü bürokratları ile birlikte Adliye içerisinde personeller bürolarında ziyaret edilerek, sorun ve temennilerini dile getirdiler. Heyet tarafından personellerin talepleri not alınmıştır.

 

Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Ziyaret Edildi:

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Ömer KARİŞİT, CTE Genel Müdür Yardımcıları ve beraberindeki heyet tarafından, Elazığ Ceza İnfaz Kurumlarını ziyaret edilmiştir. Kurum müdürlerinden bilgi alan Genel Müdür Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza İnfaz Kurumlarımızda bulunan çeşitli ünitelerde incelemelerde bulunmuştur. Heyet daha sonra ceza infaz kurumu personelleriyle Elazığ Kampüs Açık Ceza İnfaz Kurumunda akşam yemeğinde bir araya gelmiştir.

 

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde Konser Düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında, Personellerimize yönelik 16 Aralık 2022 günü akşamı Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Zafer ALBAYRAK ile Saz Sanatçıları Hasan ÖZÇIRPAN, Cemal ÖZKIZILTAŞ, Cemil ALTUN ve Türk Sanat Müziği Saz Sanatçısı Ertuğrul ERHAN, TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Dünya TEKİN ile Saz Sanatçıları Emre SINANMIŞ, Burak DEMİR ve Osman AKTAŞ tarafından verildi. Konser programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İl Protokolünün de katıldığı konser programında, Cumhuriyet Başsavcımız Ömer KARİŞİT açılış konuşmasını yaptıktan sonra Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM’ın konuşması ile devam etti. Genel Müdür Enis Yavuz YILDIRIM konuşmasında Sayın Adalet Bakanımız Bekir BOZDAĞ’ın selamını katılımcılara ileterek “Adalet çalışanları, yargı çalışanları, ceza infaz kurumu çalışanları zor bir görev ifa ediyor. Zor şartlar altında milletin bize emanet ettiği görevi yerine getirebilmek için üstün gayretle, fedakârlıkla çalışıyoruz. Genellikle bir araya sorunlar ekseninde geliyoruz. İstedik ki bu sefer sorunlar ekseninde değil, personelimizle iş ortamının dışında buluşup hemhal olalım, dertleşelim. Hem birlikte zaman geçirelim hem de sorunlarımızı konuşalım. Bu etkinlikler bunun da vesilesi olacak inşallah. Etkinliğimizi desteklemek üzere programımıza katılan TRT sanatçılarına da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuşmasına son vermiştir. Sonrasında TRT Ankara ve İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği ses ve saz sanatçıları tarafından konser verildi. Adliye, Ceza İnfaz Kurumlarımız ve Denetimli Serbestlik  Müdürlüğü personelleri ve yakınları tarafından beğeni ile dinlenen konser programından sonra TRT sanatçılarına Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ve Personel Genel Müdür Yardımcısı İzzet ŞENSİZOĞLU tarafından çiçek takdiminde bulunulmuştur.

 

Harput’ta Yürüyüş Yapıldı:

Etkinliğin son gününde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer KARİŞİT, Adalet Bakanlığı bürokratları, tetkik hakimleri ile Adliye, Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz personellerinin katılımıyla Harput Yürüyüşü gerçekleştirildi. Balakgazi Parkından, ellerde şanlı bayrağımızı sallayarak başlayan coşkulu yürüyüş programında Harput’ta bulunan tarihi mekanlar ile Cam Seyir Terası gezildi, fotoğraflar çekildi. Resmi heyet tarafından personelimizle,  mesai arkadaşlarımızla, adalet çalışanlarımızla bu tarihi güzergâhta yapılan yürüyüşte hem tarihi mekânları tanıma fırsatı buldukları, hem de personelimizle birlikte yürüyen Bakanlığımız bürokratları,  arkadaşlarımız, personelimizle sohbet etme, onları dinleme imkânı buldukları, etkinliğin resmi formatın dışında, sivil ve coşkulu bir etkinlik olduğu, Harput’ta olmaktan, personelimizle birlikte olmaktan son derece mutlu oldukları ifade edildi. Yürüyüş güzergahında Şefik Gül Kültür Evi, Ulucami ziyaret edildi. Yürüyüş Harput Evi ve Belediye Müsiki Müzesinin bulunduğu alanda son buldu. Bu alanla kurulan standlarda etkinliğe katılan tüm katılımcılara çay, kahve, mısır ikramı yapıldı. Etkinlik, yürüyüşe katılım sağlayan tüm personele  yemek ikramında bulunulmasından sonra sona ermiştir.

           Başta Adalet Bakanlığımız bürokratları olmak üzere etkinliklere katılan tüm katılımcılara şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

Adres

Çaydaçıra Mah. Emsal Sok. No:8 Merkez /ELAZIĞ

Telefon

0 424 248 39 01-10

E-Posta

elazigcbsisaretadalet.gov.tr